Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Тренінг для енергоменеджерів південного регіону

Размещено: 27 июня 2017 11:26Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 563

регіональна рада підприємців21-22 червня в м. Вознесенськ відбувся тренінг для енергоменеджерів «Розвиток потенціалу підвищення енергоефективності місцевих громад». Захід, який пройшов в рамках проведення Тижня сталої енергії, організувала Вознесенська міська громадська організація «Агентство економічного розвитку». На захід були запрошені представники Миколаївської, Херсонської та Одеської областей.

 

Європейський тиждень сталої енергії – це ініціатива ЄС, спрямована на привернення уваги населення до питань захисту довкілля та раціонального споживання енергетичних ресурсів. Дана ініціатива започаткована у 2008 році. Вперше до заходу долучились сотні учасників – як прості громадяни, так і організації та інституції. Відтоді щороку по всій Європі проходять заходи, спрямовані на популяризацію енергоефективності та використання відновлюваної енергії.

 

 

2

Учасників тренінгу урочисто привітали міський голова Луков Віталій та Аверков Сергій, виконавчий директор громадської організації "Агентство економічного розвитку". 

 

Перший день тренінгу розпочала Анна Шумейко, (НЕЦУ) координаторка експертної групи «Реформа енергетичного сектора» Реанімаційного Пакету Реформ, яка представила Енергетичну стратегію України до 2035 року та декілька законопроектів, зокрема, «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про фонд енергоефективності».  

 

Олександр Заїка, начальник відділу енергоменеджменту, муніципальних ініціатив та інвестицій, представив проекти Вознесенської міської ради у сфері енергоефективності, які були реалізовані за період 2010-2017 роки.

 

Ілля Єременко, координатор проектів ГО «Екоклуб», розповів про можливості фінансування енергоефективних проектів та основні принципи написання проектів і заявок. Кожне підприємство, організація повинно планувати свою діяльність як на найближчий час, так і на довготривалу перспективу. Для цього необхідно розробити якісний стратегічний план. Завдяки Девіду Комачо, волонтеру корпусу миру, запрошені на захід гості дізнались про основні механізми стратегічного планування розвитку громад з активним залученням мешканців.

 

Надвечір, на літньому майданчику у парку «Січової слави» було організовано безперервний показ відеороликів на тему екології та впливу людини на навколишній світ.

 

Другий день тренінгу був присвячений досвіду впровадження енергоефективних проектів. Сергій Аверков представив проекти у сфері енергоефективності, що реалізуються та були реалізовані ГО «Агентство економічного розвитку». Він також розповів про діяльність ресурсного центру підтримки ОСББ, основним завданням якого є правова підтримка та документальний супровід у вирішенні виникаючих проблем.

 

РЕСКОНаумова Олександра, технічний експерт ХОГО «Регіональна рада підприємців», ознайомила присутніх з успішним досвідом реалізації проектів з енергоефективності у Херсонській області. Зокрема, представила проект «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що фінансується Європейським Союзом. Даний проект має велике значення для реформи теплозабезпечення усієї країни, оскільки в його основу лягла Концепція реформування регіональної енергетики. ЇЇ суть полягає у тому, що спочатку необхідно зменшити споживання енергії у будівлі шляхом утеплення та впровадження додаткових заходів з енергозбереження, лише потім реконструювати котельню та теплотраси, зважаючи вже на зменшене споживання, та, по можливості, переводити котельні на місцеве біопаливо.

 

РСП

Ще одним цікавим енергоефективним проектом, який реалізується у м. Вознесенськ, поділився Сергій Трандафіл, менеджер напрямку енергоефективності ГО «Агентство економічного розвитку». В рамках проекту заплановано знизити енергоспоживання двох найбільш енерговитратних будівель Вознесенської центральної районної лікарні - поліклініки і педіатрії. Проект передбачає впровадження системи енергоменеджменту, проведення енергоаудиту і повну термомодернізацію будівель із заміною внутрішніх мереж і реконструкцією системи вентиляції.

 

На завершення тренінгу було організовано екскурсію на будівлі, що вже впровадили певні енергоощадні технології.

 

Проведення таких заходів, розрахованих на різні аудиторії, має сприяти утвердженню в масовій свідомості переконання, що сталі енергетичні технології, моделі поведінки й управлінські рішення не лише економічно вигідні і корисні для довкілля, але й цілком досяжні та життєздатні. Це чудова нагода познайомити широкий загал із кращим місцевим, національним та закордонним досвідом у цій сфері, відкрити для себе нові ідеї, зав’язати нові ділові знайомства. Свято, на якому кожен – і міська влада тут має задавати тон – може прозвітувати про власні досягнення та привселюдно оголосити про подальші кроки на шляху до енергетичної незалежності.

 

Тож Тиждень сталої енергії слугує водночас ще й додатковим нагадуванням про нагальну потребу започаткувати в Україні національну програму енергетичного «лікнепу».

 

 

Олександра Наумова,

Технічний експерт, ХОГО "Регіональна рада підприємців"

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Ноябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930