Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Сонячна енергія – це наше майбутнє!

Размещено: 1 марта 2016 09:36Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 1039

126 лютого в с. Комишани Херсонської області відбувся офіційний запуск сонячної станції потужністю 10 кВт.

 

Міні-проект «Будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлового будинку» отримав перемогу у конкурсі в рамках українсько-німецького проекту «Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку та посилення ролі громадських організацій», що частково фінансується Європейським Союзом.

 

Загальною метою проекту є посилення спільної роботи державних та недержавних організацій у чотирьох регіонах (Львів, Херсон, Запоріжжя та Одеса) на основі конструктивного діалогу у підготовці та реалізації місцевих стратегій сталого розвитку. При цьому, питання енергозберігаючої санації житлових будинків та підвищення енергоефективності в житловому фонді стоїть на передньому плані.

 

До участі у конкурсі були запрошені некомерційні недержавні організації, асоціації, об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ), які займаються питаннями енергоефективності в житловому фонді та управлінням житла.

 

Основна мета реалізації міні-проектів – мотивувати цільові групи на реалізацію власних ініціатив у сфері енергоефективності.

 

Бюджет проекту «Будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлового будинку» складає 15 554 Євро, з яких 8 850 Євро - грантові кошти і 6 704 Євро – співфінансування з боку Херсонської обласної громадської організації «Регіональна рада підприємців», Херсонської обласної громадської організації «Асоціація виробників продукції садівництва та виноградарства» та Херсонської обласної державної адміністрації.

 

Суть проекту полягала в установці дахової сонячної електростанції потужністю 10 кВт для забезпечення електроенергією житлового будинку та підключення її до «зеленого» тарифу, завдяки якому надлишки електроенергії будуть продаватися в мережу.

 

Основним підрядником у реалізації міні-проекту виступала компанія ATMOSFERA, з якою укладався договір про технічний супровід проекту по будівництву мережевих сонячних електростанцій. Також компанія ATMOSFERA здійснювала шефмонтаж будівництва сонячної електростанції.

 

Термін реалізації проекту склав приблизно 5 місяців. Установка сонячної станції не такий витратний за часом процес, більшість часу було витрачено на оформлення договорів та підключення «зеленого» тарифу». Більш того, це був перший прецедент в Херсоні і бюрократія, все-таки, бере своє.

 

Даний проект є демонстраційним, його основне завдання – показати переваги використання сонячної енергії над традиційними джерелами та відпрацювати всі технічні, організаційні та законодавчі аспекти. В процесі реалізації проекту також готується до випуску «Практичний посібник з будівництва сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлового будинку», який розкриє всі нюанси, особливості технології, економічні переваги і розкаже про можливі помилки, адже хто обізнаний – той озброєний!

 

На офіційний запуск сонячної станції були запрошені представники  Херсонської обласної державної адміністрації, місцевих органів влади, ХОГО «Регіональної ради підприємців», ХОГО «Асоціація фермерів та землевласників», ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія» та молоді фахівці у сфері відновлювальної енергетики – студенти Херсонського національного технічного університету.

 

Під час заходу присутні могли на власні очі побачити, як саме працює сонячна станція, піднятися на дах та поближче роздивитися сонячні панелі, тут самими активними та допитливими виявились дівчата-студентки. Власник домогосподарства ознайомив гостей з економічними показниками, розповівши про основні переваги користування чистою енергією.

 

В результаті всі запрошені поїхали додому переповнені емоціями. Ми всі неодноразово чули про сонячні станції, але побачити на власні очі, а ще й доторкнутися, відчути, що ти став частиною чогось настільки світлого, теплого та екологічно чистого – це дійсно неймовірно!

 

Я впевнена, що в кожного промайнула думка «І я собі таке хочу!», і це чудово, адже сонячна енергія – це наше майбутнє!

 

 

 

Ірина Яремко,

прес-секретар ХОГО «Регіональна рада підприємців»

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Ноябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930