Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Реалізація проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового райо

Размещено: 19 октября 2015 10:19Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 1124

 

Нещодавно в Голій Пристані відбулась робоча зустріч з обговорення можливих енергоефективних заходів в Голопристанській школі №1. На сьогоднішній день ця школа скоріше нагадує руїни ніж освітній заклад. Величезні тріщини у стінах, цегла просто вивалюється з них,  ряд бетонних плит в аварійному стані, що мають назву евакуаційного виходу, просто стирчать зі стіни, скрізь по коробці будівлі металеві стяжки, які хоч трошки, але утримують школу від повної руйнації. Одним словом диву даюся, як її ще не закрили.

 

 1

 

В рамках проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що частково фінансується ЄС, передбачена термомодернізація теплового району до якого відносяться:  школа №1, дитячий садок №1 та спільна котельня, яку планується перевести на біопаливо. Оскільки дитячий садок № 1 завдяки  синергії двох попередніх проектів -  «Впровадження енергозберігаючих технологій в дитячих садках м.  Гола Пристань», що частково фінансувався ЄС та за кошти екологічних («зелених») інвестицій,  вже перетворився на «цукерочку», то, поки що, основна увага зосереджена на аварійній будівлі школи.

 

Та, перш ніж проводити якісь роботи з утеплення необхідно було визначити основні причини сьогоднішнього плачевного стану. На робочій зустрічі Федір Барулін, голова правління Херсонської обласної громадської організації «Регіональна рада підприємців» ознайомив присутніх з результатами експертизи стану конструкцій та інженерно-геологічних вишукувань на даному об'єкті. Виявляється, на тому місці де зараз розташована нова частина школи (а вона, до речі, складається з трьох різних частин, побудованих у різний час) раніше видобували не то пісок, не то глину, тобто під забудовою зовсім відсутній первинний грунт. Та ще й каналізація у жахливому стані і постійно підтікає. Саме це і спричинило розтріскування стін. 16 вересня були встановлені три спеціальні маячки для визначення характеру і стадії деформації будівлі. Для нагляду за цими маячками була створена спеціальна наглядова комісія до якої увійшли як члени команди проекту, так і представники Голої Пристані. Також вирішено провести реконструкцію каналізаційної системи загальноосвітньої школи №1 та дитячого садка №1. Це є не тільки енергозберігаючим заходом, та без нього уся робота з часом зійде нанівець.

 

2

 

Під час робочої зустрічі Сергій Зінченко, заступник директора проектної організації «ЕСКО Енерго Інвест» презентував результати Технічного звіту з обстеження технічного стану будівельних конструкцій будівлі Голопристанської загальноосвітньої школи №1 та  пропозиції щодо технічних рішень і завірив присутніх в успішності виконання майбутніх робіт, мовляв, і не з таким справлялися. До речі проектантів знайшли аж у Чернігові, як виявилось досить складно знайти в Україні високваліфікованих спеціалістів з досвідом роботи на таких складних об’єктах. З будівельними бригадами така ж ситуація, одним словом – тугувато у нас з кадрами. Тому одним із завдань проекту є також створення та розвиток місцевого будівельного потенціалу.

 

Під час робочої зустрічі було прийнято ряд технічних рішень, що дадуть змогу перетворити аварійну будівлю на справжню взірцеву школу, що буде відповідати усім європейським стандартам.

 

Анатолій Негра, з властивим йому почуттям гумору, сказав – «І хай нам потім заздрять».

 

Демонстраційні проекти впроваджуються аби подати приклад усій країні. «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань»  - це перший проект, який впроваджується на основі «Концепції реформування регіональної енергетики в Україні». Вона полягає в  тому, що спочатку необхідно інвестувати у зменшення споживання енергоресурсів у будівлі, і лише потім у реконструкцію котелень і теплотрас, зважаючи вже на знижену потребу в енергоресурсах, з одночасним навчанням споживачів та персоналу.

 

Результати цього «пілотного» проекту будуть використовуватися для подальшої модернізації всієї системи централізованого теплопостачання у місті і зовсім скоро Гола Пристань стане повністю енергонезалежною.

 

 

Ірина Яремко,

Прес-секретар ХОГО «Регіональна рада підприємців»

 

 

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Февраль 2019

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Новостей за этот период нет