Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Низьковуглецевий розвиток – основа сталого розвитку країни

Размещено: 27 апреля 2018 10:56Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 451

2Міністерство екології та природних ресурсів спільно зі Світовим банком 24 квітня 2018 року у Києві провели першу міжнародну конференцію «Шляхи досягнення Національно Визначених Внесків (НВВ): як низьковуглецевий розвиток (НВР) може допомогти країнам посилити дії заради збереження клімату»,  присвячену виконанню цілей Паризької кліматичної угоди.

 

Нагадаємо, що на 21-й Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН) 20 грудня 2015 р. у м. Париж (Франція), 195 країн світу прийняли рішення про ухвалення Паризької угоди з питань зміни клімату. В цій угоді, зокрема, зазначається, що Сторони РКЗК ООН визнають зміну клімату нагальною і потенційно необоротною загрозою для людства і планети, а тому вимагають якомога ширшого співробітництва усіх країн для ефективного й належного реагування на проблему глобальних викидів парникових газів, щоб утримати приріст середньої температури на планеті набагато нижче, ніж 2°С порівняно з доіндустріальним рівнем і докласти зусиль до обмеження зростання температури до 1,5°С.

 

1

Федір Барулін, голова правління ХОГО «Регіональна рада підприємців», був запрошений на міжнародну конференцію, як представник РГ 5 «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату» Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Також серед учасників були присутні: Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, представник Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак, в.о. директора Світового банку у справах Білорусії, Молдови та України Клавдія Максименко, депутати, представники міжнародних організацій, міністерств і відомств, громадських організацій, експертної спільноти і представники бізнесу.

 

Захід відкривав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Усі виступаючі на відкритті конференції з вступним словом: Геннадій Зубко, Остап Семерак, Іван Рибак і Клавдія Максименко висловлювали свою підтримку прагненню дій України для збереження клімату.

 

За рік до прийняття Паризької угоди на 20-й Конференції Сторін РКЗК ООН у Лімі в грудні 2014 р. у рішенні 1/СР.20 містився заклик до завчасного повідомлення Сторонами про їхні наміри щодо очікуваних національно-визначених внесків (ОНВВ) для досягнення цілі стримання підвищення глобальної температури в межах 2°С до 2100 р. ОНВВ засвідчує прагнення (зобов'язання) кожної Сторони РКЗК ООН щодо скорочення викидів парникових газів після 2020 р. шляхом формування або посилення політики низьковуглецевого розвитку, беручи до уваги свої внутрішні обставини і можливості. Ці прагнення мають містити адекватні, але водночас амбітні цілі щодо скорочення викидів парникових газів.

 

Україна входить до переліку країн, які підписали й ратифікували РКЗК ООН та Кіотський протокол до неї і взяли на себе зобов'язання не тільки захищати кліматичну систему для добробуту сучасного і майбутнього поколінь людства, але й виконувати свої індивідуальні зобов'язання. Тому наша країна підготувала свій ОНВВ, його було затверджено Кабінетом Міністрів України і вчасно подано до Секретаріату РКЗК ООН. Згідно з ОНВВ України наша держава визначає для себе ціль щодо рівня викидів парникових газів, за якою очікує, що такі викиди не перевищуватимуть у 2030 р. 60% від рівня викидів парникових газів у 1990 р.

 

Крім того, Паризька угода також закликає, щоб усі Сторони РКЗК ООН до 2020 р. подали свої стратегії низьковуглецевого розвитку на період до середини ХХІ ст.

 

3

Під час Сесії І на міжнародній конференції було представлено діяльність та досвід України щодо розробки Стратегії низьковуглецевого розвитку відповідно до зобов’язань, визначених у ОНВВ.

Цьому передувало приємне поздоровлення учасників конференції від студентки 3 курсу – переможниці екологічного конкурсу Київського національного університету ім. Тараса Шевченко, яка порекомендувала звернути увагу на виховання екологічної культури.

 

26 вересня 2017 року, під час третьої конференції «Низьковуглецевий розвиток України», Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак презентував першу редакцію проекту Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року.

 

Попередні прогнози експертів, зазначені у Стратегії, свідчать, що викиди парникових газів до 2050 року можуть скоротитись на 60-75% від рівня викидів у 1990 році. Крім того, частка відновлювальної енергетики в структурі електрогенерації може зрости до 35% у 2050 році. Частка вугільних ТЕС скоротиться до 25%, а частка АЕС зменшиться приблизно на 28%. Також розвиток  електротранспорту сприятиме суттєвому скороченню енергетичних витрат транспортного сектору.

 

Наразі Міжвідомча комісія з питань зміни клімату, до якої входять профільні органи державної влади та громадські організації, вже схвалила розроблений Міністерством екології та природних ресурсів проект Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року і зараз він знаходиться на розгляді Уряду.

Андрій Кравець, в.о. Голови правління АБ «Укргазбанк», повідомив присутніх, що з 2015 року банк прийняв стратегію переорієнтації в «Зелений банк» і спільно з IFC вже займається не просто кредитуванням «зелених» проектів, а опанував кілька нових напрямків підтримки позичальників: екологічна експертиза, моніторинг ризиків, методика оцінки та інше.

 

4В своєму виступі Ірина Ставчук, виконавчий директор НУО Екодія, підкреслила, що робота по виконанню цілей Паризької кліматичної угоди здійснюється на жаль повільно і не комплексно. І на це керівникам країни треба звернути увагу.

 

На Сесії ІІ інші країни-учасниці обмінялись досвідом щодо проведеної ними роботи в рамках Партнерства для виконання їхніх цілей зі скорочення викидів парникових газів згідно із зобов’язаннями за Паризькою угодою.

 

Як з’ясувалося не в кожній країни існує єдина Стратегія низьковуглецевого розвитку. Наприклад у Швейцарії є три взаємодоповнюючи програми, по яким працює країна. А в Німеччині є проблеми з виконанням існуючої програми, які не дозволяють вчасно досягнути поставлених цілей.

 

В цілому результати міжнародної конференції можна оцінити позитивно. Обмін досвідом між представниками різних країн неодмінно принесе користь.

 

Також 24 квітня відкрилась XVIII Асамблея Партнерства заради ринкової готовності Групи Світового банку. Захід такого рівня вперше проводиться в Україні.  Це глобальна ініціатива, яка сприяє діалогу між ключовими учасниками – країнами, організаціями та експертами по впровадженню інноваційних підходів до скорочення викидів парникових газів за допомогою ринкових механізмів і встановлення ціни на вуглець.

 

 

Ірина Баруліна,

ХОГО "Регіональна рада підприємців"

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Ноябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930