Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Економте раціонально!

Размещено: 1 декабря 2014 11:12Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 1328

берлин28 листопада у стінах Криворізького національного університету відбулася Міжнародна конференція з енергоефективності та зменшення викидів вуглекислого газу. Організувати таку змістовну та доцільну зустріч вдалось виконкому Криворізької міської ради за підтримки двох міжнародних проектів - GIZ «Енергоефективність в муніципалітетах», USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та Асоціації «Енергоефективні міста України». 

 

Учасниками цього заходу стали представники місцевої влади м. Кривій Ріг та гості з різних куточків України. Загалом участь у конференції прийняло близько 50 чоловік. Що особливо порадувало до залу засідання могли завітати небайдужі пересічні громадяни та почути корисну інформацію, розповісти про свої проблеми  пов’язані з відсутністю проведення  заходів з енергоефективності у своїх будинках і отримати дієві поради для їх вирішення.

 

кирчев

Учасників конференції урочисто привітала заступник міського голови м. Кривий Ріг Валентина Берлін, в. о. ректора Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет» Микола Ступкін та виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Андрій Кирчів

 

Перше пленарне засідання розпочалося з нагородження переможців конкурсу на кращий енергоефективних проект, розроблений студентами вищих та професійно-технічних навчальних закладів.

 

Особливу увагу присутніх привернув виступ винахідника з Кривого Рогу Юрія Колеснікова, який розповів про інноваційний підхід до утеплення будівель. Свій винахід він назвав будинок-термос. Цю технологію він втілив у життя на прикладі власного будинку, який зараз, за словами винахідника, є майже повністю енергонезалежним. Дана презентація ще раз доводить, що в Україні є свідомі люди, які  розуміють, що енергоресурси не безмежні і власними силами намагаються  створити теплий, енергоефективний комфорт у своєму будинку. Одним словом – «Хочеш жити – вмій крутитись!»

 

БарулинНа другому пленарному засіданні, яке розпочалося одразу після прекрасного ситного обіду в ресторані «Разгуляєво», обов’язки модератора виконував Федір Барулін, провідний експерт ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія» («РЕСКО»). Кому ж як не йому могли запропонувати таку посаду саме в цьому засіданні під назвою «Досвід впровадження енергоефективних проектів», адже в Федора Баруліна та його команди є чи не найбільший в Україні досвід успішної реалізації енергоефективних проектів. В ході роботи учасники почули про шлях Німеччини до енергоефективності, поповнили свої знання з функціонування енергетичних агенцій та обговорили питання заміщення природного газу на відновлювальні джерела енергії. 

 

Гжегож

Під час третього пленарного засідання  Гжегож Гайда, керівник проекту «Енергоефективність в житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації IFC «Інвестиційний клімат в Україні» розповів про Польський досвід впровадження енергоефективних проектів, про їхні помилки і досягнення. Його виступ справив велике враження на всіх присутніх своєю точністю, доброзичливістю та лаконічністю. Всі уважно слухали презентацію і в уяві одразу ж намагалися усі поради пристосувати до українських реалій. 

 

Дуже цікавим та корисним був виступ Вергуленко Олександра, заступника начальника Дніпропетровського обласного управління АТ «Ощадбанк». Він розповів про урядову програму відшкодування частини суми кредиту на придбання котлів, що працюють за рахунок біопалива. Завдяки «Теплому кредиту від Ощадбанку» люди, бажаючі провести зиму в теплих будинках, не шкодячи при цьому нашій планеті та власному гаманцю, мають можливість купити котел в кредит та отримати відшкодування частини суми від держави у розмірі 20%. З настанням морозів та захмарними цінами на газ і електроенергію попит на твердопаливні котли значно зріс, а дана програма – це суттєва допомога громадянам на шляху до енергоефективності. Замість того щоб, в цілях економії, менше використовувати газ та сидіти в холодних будинках, люди мажуть придбати котел на біопаливі в кредит, цим самим забезпечивши собі теплу зиму і допомогти країни відійти від газової залежності.

 

Отже, висновок один – «Економте раціонально!»

 

 

 

 

Ірина Яремко,

Прес-секретар,

ХОГО «Регіональна рада підприємців»

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Ноябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930