Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Будівельна виставка «Наш дім. Енергозбереження» - переходимо від теорії до практики

Размещено: 21 октября 2016 15:25Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 369

119 жовтня у Херсоні вкотре стартувала будівельна виставка «Наш дім. Енергозбереження». На заході були присутні представники різних фірм та виробників будівельних матеріалів, сонячних панелей та колекторів. Була представлена велика кількість твердопаливних котлів, металопластикових вікон з системою енергозбереження, камінів та системи утеплення для підлоги.

 

20 жовтня в рамках виставки пройшла конференція на тему «Енергозбереження і підвищення енергоефективності». До заходу долучились відвідувачі виставки, голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та депутати міської та обласної рад, журналісти і громадські організації.

 

Відкривали конференцію Олександр Адамчик в. о. заступника голови ХОДА, та Федір Барулін, голова правління ХОГО «Регіональна рада підприємців».

 

«Тема енергозбереження актуальна, але, нажаль, не всі розуміють, наскільки вона важлива. Ми опиняємося в умовах, коли кожен день та час починаємо відчувати переваги енергозбереження. Зараз ми вже включилися в процес та починаємо впроваджувати нові технології. Адже, на ринку дуже багато новинок: трифазовий лічильник, тепловий насос, сонячні батареї, енергозберігаючі вікна тощо. І я дуже задоволений, що кожен українець, в силу своїх можливостей, робить те, щоб доба енергозбереження в Україні розвивалась, розквітала та працювала на всі 100%», – такими словами розпочав обговорення Олександр Адамчик.

 

Серед присутніх справді були лише ті люди, які чітко розуміють важливість енергозбереження, а не просто прийшли послухати про популярне слово. Технології постійно розвиваються та вдосконалюються і ця сфера не вийняток. Саме про застосування новітніх технологій та міжнародних підходів в енергоефективності розповів Федір Барулін та його команда.

 

 «Як представник «Регіональної ради підприємців» можу сказати, що ми з командою вже 10 років займається проблематикою, пов’язаною з низькою енергоефективністю в Україні та у Херсонській області. І в нас є дуже багато успішних проектів, якими ми можемо пишатися. Нещодавно за допомогою німецьких та білоруських експертів ми розробили «Стратегію сталого розвитку міста Гола Пристань», основною метою якої є перехід міста до енергетичної незалежності. Гадаю, це непоганий приклад для міста Херсона», – прокоментував захід пан Федір.

 

2 Марина Гажур, керівник проектів ХОГО «Регіональна рада підприємців» ознайомила учасників з досвідом реалізації проектів з енергоефективності. Зокрема вона представила проект «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що фінансується Європейським Союзом. Даний проект має велике значення для реформи теплозабезпечення усієї країни, оскільки в його основу лягла Концепція реформування регіональної енергетики. Концепція була сформована спеціалістами ХОГО «Регіональна рада підприємців» та ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія» на основі власного та міжнародного досвіду. ЇЇ суть полягає у тому, що спочатку необхідно зменшити споживання енергії у будівлі, шляхом утеплення та впровадження додаткових заходів з енергозбереження, лише потім реконструювати котельню та теплотраси, зважаючи вже на зменшене споживання, та по можливості переводити котельні на місцеве біопаливо. Не менш важливим є навчання персоналу, адже завдяки енергоощадній поведінці та дбайливому відношенню до енергоресурсів можливо заощаджувати значні кошти. Дотримуючись Концепції інвестиції витрачаються найбільш раціонально.

 

Ще один цікавий проект про який розповіла пані Марина – українсько-польський проект «Наше самоврядування – спільна справа. Громадянський діалог у південно-східній Україні». Він реалізується в рамках Польсько-Канадської Програми підтримки демократії та отримав фінансування програми Польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD). Це ще один проект в якому Гола Пристань також приймає участь. Активісти та міська влада визначили проблему сортування та утилізації сміття, як нагальну та планують використати на її усунення грантові кошти в рамках проекту. Тому найближчим часом в Голій Пристані почнуть практикувати роздільний збір сміття, до чого насамперед долучають садочки та школи міста.

 

Учасники конференції також мали можливість послухати презентації українських виробників енергоефективного обладнання та матеріалів. Такі просвітницькі заходи дають можливість людям стати ближче до таких понять, як комплексна система утеплення, сонячні електростанції, рекуператори повітря, променеве опалення, та побачити переваги і вигоди їх використання.

 

 

Ірина Баруліна,

прес-секретар ХОГО "Регіональна рада підприємців"

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Январь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Новостей за этот период нет