Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Содержание » Проект ЕС 2015-2018

    1                              2                                         3

 

«Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району в місті Гола Пристань»

 

26 грудня 2014 року між Європейським Союзом, представленим Представництвом Європейського Союзу в Україні, Херсонською обласною громадською організацією «Регіональна рада підприємців» підписано контракт ENPI/2014/342-088- ENI/2014/355-587 на реалізацію Проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що є одним з ключових етапів реалізації «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року міста Гола Пристань». Грант на реалізацію проекту отримано в рамках конкурсу проектних заявок від Європейської Комісії «Регіональна програма сусідства – сталі урбаністичні демонстраційні проекти на сході» (СУДеП).

 

Мета проекту: сприяти досягненню цілі Угоди Мерів скоротити викиди парникових газів на 20% до 2020 року шляхом впровадження економічно доцільної  моделі сталого енергетичного розвитку міського теплопостачання на прикладі теплового району.

 

Цілі проекту:

– Скоротити об’єм використання енергетичних ресурсів у громадських будівлях шляхом впровадження енергоефективних заходів.

– Знизити викиди CO2 шляхом заміщення природного газу біопаливом для забезпечення теплопостачання.

– Розвинути професіоналізм, організаційний та інституційний потенціал міської адміністрації.

 

Проект реалізується Херсонською обласною громадською організацією «Регіональна рада підприємців» спільно з Голопристанською міською радою.

 

Термін реалізації проекту: 36 місяців

 

Загальний бюджет проекту становить 881 863 Євро, з яких 700 000 Євро – грант ЄС та 181 863 Євро – співфінансування з боку Голопристанської міської ради.

 

Проектом передбачені термомодернізація та впровадження енергоефективних заходів у Голопристанській  ЗОШ І-ІІІ ст. №1, впровадження додаткових енергоефективних заходів у Дитячому садку №1 «Олімпієць», заміщення природного газу біопаливом на котельні № 7, яка опалює ці заклади, та удосконалення структури енергоменеджменту згідно з міжнародним стандартом ISO 50001. Роботу зосереджено на створенні стійкої моделі енергоефективності для підвищення якості та ефективності енергопостачання в місті та інших районах Херсонської області.

 

Крім впровадження енергоефективних заходів в будівлях, проектна група та адміністрація міста замінить природний газ на місцеве біопаливо. Результати цього «пілотного» проекту будуть використовуватися для подальшої модернізації всієї системи централізованого теплопостачання у місті.

 

Очікується, що після встановлення котла на біопаливі та проведення енергоефективних заходів, економія енергії складе приблизно 40-50%.

 

Заходи, що забезпечують загальний ефект економії:

-Впровадження системи енергомоніторингу та енергоменеджменту – 5%;

-Утеплення фасаду школи – 15%;

-Утеплення перекриття горища -15%;

-Заміна старих вікон на сучасні с більшим опором теплопередачі -10%;

-Встановлення автоматичної системи контролю для регулювання постачання теплової енергії до будівель – 10%.

 

Річне споживання енергії дитячого садочку №1 на сьогоднішній день складає 500 000 кВт-годин. Після проведення енергоефективних заходів споживання енергії складе близько 300 кВт-годин.

 

Річне споживання енергії школи №1 складає 700 000 кВт-годин. Після проведення енергоефективних заходів споживання енергії складе приблизно 400 кВт-годин. Крім того, будівництво котельні на біопаливі призведе до зниження викидів CO2 на 98%, використовуючи пелети та деревну тріску.

 

Що також дуже важливо, за період роботи проекту передбачається підвищення професіоналізму, організаційного та інституційного потенціалу міської влади в організації та впровадженні заходів у сфері енергоефективності.

 

Очікується, що до 2020 року вся система централізованого опалення буде модернізована згідно економічно доцільної моделі, та будуть впроваджені ще 4 теплових райони, що зменшить викиди СО2. В свою чергу, це приведе до значної економії фінансових ресурсів за рахунок економії енергії та до виконання зобов’язань взятих на себе містом згідно «Угоди Мерів».

 

Цей проект принесе багато чудових результатів, які послужать вдалим прикладом для інших міст України задля досягнення максимально ефективного використання енергоресурсів та збереження клімату.

 


                                                                                                                                                                                                                                     4

Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Январь 2019

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Новостей за этот период нет