Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Жителям Чорнобаївки розповіли про сталий розвиток

Размещено: 1 декабря 2018 13:51Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 41

КРОНА.ЮА30 листопада  2018 року у с. Чорнобаївка в рамках проекту «Увімкни сонце вночі» відбувся семінар «Сталий розвиток».

 

Проект  реалізується ГО «КРОНА.ЮА» та Чорнобаївською сільською радою, за фінансової підтримки ТОВ «Монсанто Україна» в межах програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього». В рамках проекту в с. Чорнобаївка вже встановлено 10 автономних вуличних світильників, які працюють від сонячних батарей для демонстрації переваг використання альтернативних джерел енергії.

 

У семінарі прийняли участь місцеві жителі та представники ГО «КРОНА.ЮА», установ і організацій с. Чорнобаївка та  Херсонської області.

 

Сталий розвиток відноситься до моделі людського розвитку, в рамках якої використання ресурсів спрямоване на задоволення людських потреб з одночасним забезпеченням сталості природних систем та навколишнього середовища, щоб ці потреби могли бути задоволені не тільки для нинішнього, а й для майбутніх поколінь.

 

Ірина Баруліна, голова правління ГО «КРОНА.ЮА», розповіла учасникам семінару про глобальні цілі  та основні принципи сталого розвитку, а саме:

- поєднання збереження природи і розвитку суспільства;

- задоволення основних потреб людини;

- досягнення рівності та соціальної справедливості;

- забезпечення соціального самовизначення та культурного різноманіття;

- підтримання цілісності екосистем.

КРОНА.ЮА

За останні два десятиліття назбиралось чимало прикладів успішного сталого розвитку в таких областях, як енергетика та міське планування. Під час заходу особлива увага була присвячена розгляду проектів сталого розвитку на території Херсонської області. Було сказано про тенденції залучення міжнародних грантів на території області, що сприяє розкриттю та нарощуванню потенціалу місцевих громад.

 

Чимало проектів сталого розвитку стосуються широкого використання альтернативної енергетики. Адже неодноразово було наголошено, що сталий розвиток вимагає чіткого підходу до використання ресурсів.  В цілому по області залучено сотні мільйонів доларів через проекти міжнародної технічної допомоги на реалізацію проектів, в тому числі в  соціальній сфері, сфері сільського господарства,  енергоефективності та розвитку ЖКГ і ОСББ.

 

Учасники семінару спільно обговорили проблеми сталого розвитку, які існують в Україні на сьогоднішній день. Так, було зазначено, що Україна задекларувала своє бажання перейти на шлях до сталого розвитку ще на Конференції ООН з довкілля та розвитку в Ріо-де-Жанейро у 1992 р., підписавши Декларацію з навколишнього середовища і розвитку та Порядок денний на XXI століття. З того часу в Україні на виконання рішень Конференції ООН 1992 року вживалися певні заходи, проте значною ефективністю та результативністю вони не відзначилися.

 

Важливо розуміти, що шлях сталого розвитку для України – це передусім можливість звільнитися від неефективних застарілих практик, що тягнуть країну донизу, перейти до концептуально відмінної моделі розвитку, ключовим в якій є тріада економічного, соціального й екологічного аспектів.

 

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Январь 2019

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Новостей за этот период нет