Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

В Україні, поки що, нажаль, такого не побачиш…

Размещено: 29 июля 2014 08:59Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 1124

В Україні, поки що, нажаль, такого не побачиш…

 

краков1 На протязі усієї навчальної практики кожного дня у нас була дуже насичена програма. Ми отримували інформацію і у вигляді теоретичних основ, і в той же час могли все «пощупати» та побачити на власні очі. Велике враження на мене справили навчальні зустрічі в Краківському водоканалі (MPWiK), Краків Теплоенерго (MPEC), Міському підприємстві очищення Кракова (MPO), Управляючій компанії „Adren”, також було організовано огляд новозбудованого багатоквартирного будинку. 

 

Сьогодні в Польщі йде перехід від індивідуального опалення до централізованого, в той час як в Україні всі старанно ідуть в зворотному напрямку. Раніше у Кракові масово використовували ІТП на вугіллі, звідси і кіптява на стінах будівель. Зараз у місті всі поступово переходять знову до централізованого опалення з використанням котелень на біопаливі. Два основних теплопостачальники у Кракові взагалі не використовують газу, тепло до міста постачається за рахунок вугілля та біопалива. На газі залишилися лише невеликі котельні, їх у місті приблизно 92. Краків, згідно з умовами Європейської ініціативи Угода Мерів,  20% від усієї необхідної енергії отримують з відновлювальних джерел.

 

Я, звісно, і раніше чула про великі сміттєпереробні заводи, та от побачити на власні очі це вже зовсім інше. Навіть «аромати ванілі», які супроводжували нас впродовж усієї екскурсії, не змогли завадити моїй цікавості дізнатись, як же там все організовано із середини. Величезний конвеєр, по якому сунуть ріки сміття, яке поступово розсортовується.Папірчик – до папірчика, зелена пластикова пляшка – до зеленої, блакитна – до блакитної, поліетиленові пакетики, звісно, теж окремо. Все чітко та автоматизовано, але машина є машина, тому на деяких ділянках працюють люди і вже в ручну відсортовують недоробітки механізмів. 

краков 2

Велике негабаритне сміття подрібнюється в окремому місті, а усю електроніку розбирають на запчастини перед переробкою. На виході отримують мілко подрібнену масу, яку згодом відправляють на цементний завод для спалювання. Такий шлях проходить так зване «сухе» сміття, для «мокрого» процедура зовсім інша. Його звозять у спеціальні цехи під землею де сміття перегниває. На поверхні, ніби пеньочки, стирчать труби з яких викачують біогаз. Поруч знаходиться відкрита площадка де ця маса підсушується та закінчує свій процес перегнивання. Що саме цікаве, на тих полях встановлені спеціальні освіжувачі повітря, ну де б ви таке в Україні побачили? На території підприємства знаходиться окремий пункт прийому сміття, де мешканці Кракова та околиць можуть самостійно привести сміття і там його безкоштовно переробляють. Сказати, що я була вражена, це нічого не сказати, особливо порівнюючи із сміттєзвалищами в Україні, де сміття горами навалене в полях біля населених пунктів. Неймовірний сморід, який простирається ще на декілька десятків кілометрів від самого звалища, тим більше в літку, коли спека у Херсонській області сягає понад 35 градусів. 

 

Що стосується термомодернізації, то з цим у Кракові теж набагато простіше. Зважаючи на сьогоднішні реалії нашої країни, то для пресічного українця це надто велике задоволення. Держава, якби і хотіла, та не зможе профінансувати всі необхідні заходи з термосанації будівель, так і залишаємось – ні з чим. В Польщі знову таки чітко законодавчо врегулювали це питання.  Для того щоб провести термомодернізацію у будинку  першочергово необхідно провести енергоаудит. Процент збереження енергії після проведення усіх заходів має бути не менше ніж 25%. Мешканці будинку за власні чи кредитні кошти (державу це не стосується) проводять усі роботи заплановані в енергоаудиті. І у випадку коли все зроблено і досягнутий запланований процент економії енергії, тільки тоді держава компенсує власникам 25% від затраченої суми. Цих коштів вистачає на погашення відсотків за кредит та частково на тіло кредиту.

 

Також ми зустрілися з представниками польської будівельної компанії KOSBUD, яка має чималий досвід у сфері термомодернізації. Працювали вони також і на теренах нашої держави.  В ході презентації нам розказали про технологію утеплення будівель пінопластом, показали зразки продукції та загалом розповіли про особливості проведення термомодернізації житлових будинків в Польщі.

краков3

Спеціалісти ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія» просунулись набагато далі. Вони прийшли до висновку, що  найбільш довговічною і професійною є система утеплення будівель та споруд методом безшовного напилення пінополіуретану (ППУ). Напилення пінополіуретану (ППУ) - найбільш технологічний метод створення тепло-і гідроізоляційних покриттів. Маючи високу адгезію, пінополіуретан здатний покривати поверхні будь-якої форми, що гарантує герметичність теплоізоляційного покриття на рельєфних поверхнях. Серед теплоізолюючих матеріалів пінополіуретан володіє найбільш низьким коефіцієнтом теплопровідності (λ = 0,02 Вт / м * К), що призводить до малої товщині ізоляційного шару і високими гідроізолюючими властивостями (закриті пори), що дозволяють використовувати його навіть як покрівельний матеріал. Цю технологію вони успішно використовували при термомодернізації дитячих садків м. Гола Пристань,  с. Олександрівка Херсонської області та у інших вже реалізованих проектах.

 

Я можу з упевненістю сказати, що отримана інформація та оглядові екскурсії приємно вразили не лише мене, а й кожного члена нашої групи. Напевно, для кожного ця навчальна практика стане великим поштовхом для врегулювання та реформування житлово-комунальної сфери в Україні. Ми всі їхали з Кракова сповнені натхненням та прагненням до змін.

 

Ірина Яремко,

Керівник проектів,

ХОГО "Регіональна рада підприємців"

 

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Февраль 2019

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Новостей за этот период нет