Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Україна на шляху до енергоефективного житлового сектору

Размещено: 24 февраля 2016 16:05Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 900

форумВ Берліні пройшов Форум «Енергоефективність в секторі ЖКГ України – умови, проблеми, можливості». До участі у заході були запрошені представники 7 міст України – Краматорск, Запоріжжя, Южний, Львів, Жовква, Херсон та Гола Пристань. Представляти інтереси Херсонщини до Берліну полетіли Федір Барулін, голова правління Херсонської обласної громадської організації «Регіональна рада підприємців» та Олександр Бабич, Голопристанський міський голова.

 

Організатори Форуму - Ініціатива «Енергоефективність в Україні» - платформа, що об'єднує Німецьке енергетичне агентство (dena), Ініціативу «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO), Центр компетенції по великим житловим масивам, Східний комітет німецької економіки, Berlin Economics та Делегацію Німецької економіки в Україні. Метою її створення є стрімке і широкомасштабне підвищення енергоефективності застарілого житлового фонду України і модернізація систем теплопостачання.

 

Основною метою зустрічі було обговорення «Національної програми підтримки для енергозберігаючої санації багатоповерхових житлових будинків в Україні та рекомендацій для її практичної реалізації».

 

Німецькі партнери готові зробити свій внесок, свої ноу-хау та багаторічний досвід в кооперацію з Україною. Концепція німецько-українського партнерства сприяє економічній діяльності на місцевому та регіональному рівнях за допомогою спільних показових проектів. Така платформа може допомогти українському уряду в перехідні часи, провести реформи і дати кваліфіковану фундаментальну оцінку вже розпочатим реформам. Завдяки консультаціям, високій кваліфікації українських фахівців і професійному супроводу енергоефективних проектів німецькими експертами на всіх рівнях можна прискорити проведення реформ і гарантувати їх стійке впровадження.

 

За допомогою німецьких колег планується проведення енергоефективної модернізації 25 багатоквартирних будинків. Відбір будівель буде проводитись на основі анкетування. Усі бажаючі ОСББ будуть мати можливість подати заявку до участі у проекті. Далі на основі технічного аналізу будівель будуть обрані лише 25. Це будуть типові будівлі для України. Демонстраційні проекти дадуть можливість відпрацювати не лише німецькі технології термомодернізації будівель на українських «панельках» та «хрущівках», а й опрацювати усі необхідні документи та схеми фінансування.

 

Основне завдання, яке ставлять перед собою німецькі та українські експерти - щоб оплата за тепло та інвестиції після термомодерніції не перевищили оплату за тепло до термомодернізації. Дійсно, дуже важливо, щоб оплата за комунальні послуги і, наприклад, відсотки за кредитом після впровадження енергоефективних заходів не перевищували оплату комунальних послуг до впровадження заходів. Тому що, в іншому випадку, населення втратить інтерес до енергозбереження, адже поки основна мета для нас – заощадити гроші.

 

25 термомодернізованих за німецькими технологіями будівель – це не подарунок від Німеччини, це стимулювання і підтримка, яка допоможе довести до ладу житловий сектор України. Фінансування енергоефективних заходів буде здійснюватися на основі співфінансування з боку Німеччини,, бюджету України та мешканців будинків.

 

Кожен мешканець України має навчитися ефективно інвестувати свої кошти, вкладати у майбутнє та заощаджувати.  Завдяки демонстраційним проектам буде можливість впевнитись, що ОСББ на сьогоднішній день є найбільш ефективною формою управління багатоквартирним будинком, побачити всі переваги комплексної термомодернізації будівель, адже усі інвестиції будуть виправдані та з часом окупляться.

 

Лише за умови плідної співпраці всіх експертів та обміну досвідом з сусідніми країнами можна реалізувати таку важливу для України мету – модернізувати житловий сектор держави.

 

Реалізація  інвестицій  в житловий  фонд  та  системи  теплопостачання,  які  відкладалися десятиліттями,  стане  значним стимулом  для  економічного  зростання  в  Україні.  Широкомасштабна  інвестиційна  діяльність спричинить  за  собою  значні  фінансові  та  зовнішньоекономічні  ефекти:  сотні  тисяч  нових робочих  місць  буде  створено по  всій  країні.  Державний  бюджет  буде  розвантажений  завдяки додатковим  податковим  надходженням.  Скорочення  споживання  енергії  призведе  до  значного зменшення імпорту  енергоносіїв, що є важливим внеском у енергетичну безпеку країни.

 

Ірина Яремко,

Прес-секретар ХОГО «Регіональна рада підприємців»

 

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Ноябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930