Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Ще один крок до енергоефективного міста або як в Голій Пристані впроваджують систему щоденного моніторингу споживання енергоносіїв

Размещено: 10 февраля 2016 15:44Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 832

19 лютого в м. Гола Пристань в рамках проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що частково фінансується Європейським Союзом, відбувся навчальний семінар по впровадженню системи щоденного моніторингу споживання енергоносіїв «Енергобаланс».

 

Ціни на енергоносії так стрімко ростуть, що тільки лінивий не говорить про їх економію та раціональне використання. Проте, перш ніж щось заощаджувати -  потрібно знати, що і в яких кількостях споживаєш, адже неможливо управляти тим, що не можна виміряти. Зрушити з місця вирішення проблем енергозбереження можуть лише заходи системного характеру. Основним із таких заходів є енергетичний менеджмент. Це постійно діюча система обліку, аналізу та управління споживанням всіх видів енергії, що використовуються в будівлях, та направлена на досягнення такого мінімального рівня споживання енергії, який необхідний для їх функціонування.

 

Першим кроком на шляху до впровадження системи енергоменеджменту в місті Гола Пристань є введення системного щоденного моніторингу споживання енергоносіїв.

 

3 В Україні уже діє ряд програм, які дають змогу вести енергомоніторинг в містах. Одна з них - «Енергобаланс», була обрана для ведення обліку, аналізу та контролю споживання енергоресурсів міста Гола Пристань. Розробниками цієї програми є Дмитро Сакалюк (організаційна частина) та Петро Чорний (технічна частина). «Енергобаланс» уже ефективно працює в 15 містах України, які вже мають позитивні результати. Ця програма має ряд переваг:

 

максимально можливе виключення людського фактору;

 

- простота в користуванні, адже не потребує навчання працівників. Для подачі даних працівнику вистачить 2-5 хвилин роботи на день в мережі Internet для внесення показів лічильників;

 

- незалежність від будь-якого програмного забезпечення;

 

можливість перегляду даних з будь-якої точки планети, де є підключення до мережі Інтернет;

 

проста навігація;

 

чіткий контроль споживання ресурсів та можливих точок їх заощадження;

 

корисна для енергоменеджера, керівника міста, управління, закладу, фінансового управління, які матимуть змогу аналізувати споживання об’єктів, порівнювати енергоспоживання типових будівель, визначити найбільш пріоритетні заходи з енергозбереження. Особливо важливо мати аналітичні дані зі споживання та видатків на енергоресурси для донорів та фінансистів з метою залучення коштів на вирішення виявлених проблем.

 

Настала черга і Голій Пристані робити наступний крок до енергоефективності і запровадити систему енергомоніторингу. Дмитро Сакалюк, спеціаліст з енергозбереження та один з розробників програми «Енергобаланс», розповів про особливості програми та принципи її роботи для відповідальних осіб – керівників, завгоспів об’єктів, які будуть підключені до системи щоденного енергомоніторингу. Для початку, підключено 19 бюджетних установ, в подальшому, планується впровадження даної системи в житловому секторі з метою оптимізації використання енергоресурсів.

 

2Чудово, що на семінарі був присутній ще один експерт – Юрій Лягутко, старший інспектор з енергозбереження виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради, який має величезний досвід роботи енергоменеджера та знає підводні камені та нюанси роботи системи енергомоніторингу. Завдяки консультаціям та цінним порадам від спеціалістів, впровадження системи в Голій Пристані, сподіваємося, відбуватиметься без особливих питань та складностей.

 

Важливим фактором є те, що сама лише система щоденного енергомоніторингу дає можливість економити 5-15% видатків на енергоресурси, застосовуючи лише адміністративні методи управління без залучення жодних фінансових інвестицій та додатково також дає змогу:

 

 виявити та усунути неполадки та проблемні ділянки на об’єктах;

 

виявити марнотратство та неефективне використання енергоресурсів;

 

- виявити факти зловживань.

 

Тож, впровадження системи енергомоніторингу в місті Гола Пристань – рішучий крок до створення ефективної системи управління енергетичними ресурсами та збільшення рівня енергоефективності!

 

 

 

 

Марина Гажур,

керівник проектів

ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія»

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Октябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Новостей за этот период нет