Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад

Размещено: 5 ноября 2018 13:39Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 42

ода1 листопада у Херсонській обласній державній адміністрації пройшов семінар для голів районних державних адміністрацій, очільників міст, представників об’єднаних територіальних громад, банківських установ, керівників бюджетних установ та голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на ему: «Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад». 

 

Організаторами заходу виступали: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки українсько-німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (GmbH), Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації.

 

Відкрив інформаційний семінар заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Адамчик, який привітав організаторів і учасників заходу й подякував за можливість детально ознайомитися із сучасним європейським досвідом у сфері енергоефективності.

 

Під час семінару спікери надали фахову інформацію з окремих процесів реформування в сфері енергоефективності, проконсультували учасників щодо створення системи моніторингу енергоефективності для будівель бюджетної сфери. Представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та представники об’єднаних територіальних громад поділились досвідом роботи в напрямку енергоефективності та енергозбереження.

 2в

Про кращі практики реалізації енергоефективних заходів у Херсонській області розповів Федір Барулін, голова правління ХОГО «Регіональна рада підприємців». Також він ознайомив присутніх з успішним досвідом реалізації проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що фінансується Європейським Союзом. Даний проект має велике значення для реформи теплозабезпечення усієї країни, оскільки в його основу лягла Концепція реформування регіональної енергетики. Концепція була сформована спеціалістами ХОГО «Регіональна рада підприємців» та ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія» на основі власного та міжнародного досвіду. ЇЇ суть полягає у тому, що в окремо взятому тепловому районі необхідно одночасно:

• Кардинальне скорочення в секторі споживання (будівлі);

• Реконструкція котелень і теплотрас відповідно до необхідної потужністю і заміщенням вуглеводнів місцевими джерелами енергії;

• Навчання персоналу і споживачів.

 

Дотримуючись Концепції інвестиції витрачаються найбільш раціонально.

 

В рамках цього проекту, із використанням вище зазначеної Концепції,вже проведенотермомодернізаціюГолопристанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Дошкільного навчального закладу  №1 «Олімпієць» та  котельні, що опалює ці два заклади. Проект вже поступово переходить у стадію підготовки фінального звіту та верифікації.

 зош№1

Досвід, отриманий під час реалізації такого масштабного проекту, як «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», важко переоцінити. Це не тільки величезний плюс для Голої Пристані на шляху до енергетичної незалежності міста, а й можливість тиражування успішних практик для всієї країни.

 

 

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Ноябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930