Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Перспективи розвитку кластерних ініціатив у 2018 році

Размещено: 20 декабря 2017 15:28Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 510

круглий стілВчора, 19 грудня, у Києві відбувся круглий стіл на тему "Перспективи розвитку кластерних ініціатив у 2018 році. Критерії кластерів та досвід їх створення в ЄС", на якому були присутні і представники Енергокластера.

 

Метою зустрічі стало обговорення можливостей створення кластерів для української економіки. Також була представлена програма розвитку кластерів, яка сприятиме інтеграції регіональних ланцюгів доданої вартості до міжнародних виробничих мереж та подальшої інтеграції з ЄС.

 

Хоча поняття «кластер» ніяк не врегульоване на законодавчому рівні, в сучасному економічному просторі України діє низка кластерних організацій. Під час зустрічі представники кластерів з різних міст поділилися власним досвідом створення та управління кластерами, своїми успіхами та проблемами.

 

Згідно домовленостей між Українським Урядом та Європейською Комісією у 2018 році Українські кластерні організації мають можливість інтегруватися до європейської та міжнародної кластерної спільноти, отримати фінансову та технічну підтримку в рамках програми сусідства ЄС. Все це стане можливим за умови синергетичної кластерної політики на національному та регіональному рівнях. Передумовою такого розвитку є тісна співпраця національних та регіональних державних і приватних стейкхолдерів, кластерних ініціатив та організацій із залученням міжнародних експертів, а також чітке визначення критеріїв та поняття кластерів та узгодженої програми дій.

 

В рамках круглого столу також були визначені засади національної кластерної політики, представлені можливості для існуючих кластерів отримувати підтримку від Уряду України та ЄС. Також учасники заходу сформували спільний план дій на 2018 рік.

 

Зустріч була організована Офісом реформ КМУ / Reforms Delivery Office CMU Кабінету Міністрів України разом із Радою з розвитку інновацій КМУ та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України за підтримки ГС Українська Агропродовольча Долина Ukrainian Food Valley, Deutsch-Ukrainische Industrie- und Handelskammer та Україно-ізраїльським Інституту стратегічних досліджень ім. Голди Меір.

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Декабрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Новостей за этот период нет