Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Ми, Громадяни – учасники спільного діалогу!

Размещено: 11 июля 2016 13:33Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 624

1Продовжується навчання в рамках українсько-польського проекту «Наше самоврядування – спільна справа. Громадянський діалог в південно-східній Україні», який реалізується в рамках Польсько-Канадської Програми підтримки демократії та отримав фінансування програми Польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

 

Метою проекту є підтримка практичного впровадження самоврядної реформи на Україні через постачання: місцевим керівникам та самоврядним чиновникам  знань, знарядь, практичного досвіду, та можливостей проведення при зовнішній підтримці суспільного діалогу в обраній справі. В проекті приймають участь 9 районів з трьох областей – Херсонської, Запорізької та Миколаївської.

 

Будь-яка реформа в Україні не може відбуватися без участі двох важливих учасників діалогу – представників влади та громадськості. Саме тому 7 та 8 липня регіональним партнером проекту –  Херсонська обласна громадська організація «Регіональна рада підприємців» організовано  тренінг для активістів Херсонщини «Ми, громадяни – учасники суспільного діалогу». Участь у тренінгу прийняли не байдужі громадяни Голої Пристані, Василівки, Щасливцево та Херсону.

 

2Прекрасні тренери з Польщі Анна Жарзебська та Барбара Казіор на протязі двох днів заряджали позитивом та прагненням до змін усіх учасників. Бурхливі обговорення почались буквально з перших хвилин тренінгу. Активісти цікавилися як же процес децентралізації проходив в Польщі, як саме у них влада співпрацює з громадськістю та чи можливе таке в Україні.

 

Програма була дуже насиченою, але вкрай пізнавальною. Після веселого знайомства почалася перша вправа – учасників розділили на дві групи та запропонували визначити вигоди та бар’єри суспільного діалогу між владою та громадськістю. Перша група мала можливість обдумати цю ситуацію з погляду влади, а друга зі сторони громадськості. Ця вправа дала можливість ніби побувати в чужій шкурі та подивитися на суспільний діалог з різних сторін. Дуже захопливими виявились оксфордські дебати, які відбувалися навколо тези «Діалог місцевої влади та громадськості є можливим в Україні вже зараз».

 

Не менш цікавим був наступний день. Розпочався він з теоретичних основ самоврядної реформи в Україні. Тарас Шамайда, запрошений експерт, детально ознайомив учасників з юридичними підставами, головними принципами та наслідками цієї реформи для місцевих спільнот. Далі була досить цікава гра – «Міст над прірвою». Спочатку це справді виглядало як гра, але в кінці всі учасники зрозуміли важливість та цінність цієї вправи. В її основу було покладено чотири принципи:

3

-       Відчуття впливу – кожен розумів свою важливість у процесі та відчував, що його голос також може щось змінити.

-       Загальна прийнята всіма ціль – всі учасники чітко розуміли чого вони прагнуть досягти у кінці гри.

-       Компетентність – всі з розумом підійшли до розв’язання проблеми та ретельно продумували кожен наступний крок.

-       Оцінка – в результаті будь-якої суспільної дії ви отримуєте оцінку від глядачів.

Саме ці принципи є  основою успішності кожного суспільного проекту.

 

На завершення тренери розповіли про методи та інструменти, які використовуються в Польщі для діалогу між громадою та владою. Деякими методами дуже зацікавилися наші активісти з Голої Пристані та Щасливцево, пообіцявши спробувати адаптувати їх на своїх місцевостях.

 

Загалом, ці два дні пройшли, як на мене, просто чудово і завершити я б хотіла словами одго із учасників, які звучали в сторону наших польських колег:

«Ви це змогли і ми зможемо!»

Костянтин Чунтонов

 

 

 

 

Прес-секретар ХОГО «Регіональна рада підприємців»

Яремко Ірина

 

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Январь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Новостей за этот период нет