Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Майбутнє Херсонської області – Стратегія регіонального розвитку 2020

Размещено: 10 февраля 2015 12:04Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 1978

15 лютого 2015 року в стінах Херсонської обласної державної адміністрації відбулось засідання робочої групи з розробки Стратегії регіонального розвитку Херсонської області на період до 2020 року (далі – Стратегія )

 

До складу робочої групи увійшли 120 чоловік – спеціалісти із різних галузей, серед яких також Федір Барулін, голова правління Херсонської обласної громадської організації «Регіональна рада підприємців». В результаті співпраці влади, бізнес-структур та громадськості в процесі розробки Стратегії будуть охоплені інтереси усіх сторін.

 

 

Своїм вступним словом Валентина Січова, перший заступник голови обласної державної адміністрації, привітала інтелектуальну еліту області з початком роботи над розробкою майбутнього нашої області – Стратегії регіонального розвитку 2020.

 

«Надія на нестандартне мислення та нестандартні підходи»

Валентина Січова

 

На мою думку, це саме те чого нам не вистачає. Як бачимо з огляду на минулі роки давнішні Стратегії ні до якого розвитку не приводили, але ми все продовжували йти вже второваною стежкою. На цей раз керівництво області вирішило кардинально змінити напрямок. Ірина Пшенична, начальник управління економічного розвитку Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації, закликала відійти від галузевого підходу у формуванні Стратегії на користь комплексного. За планом розвитку Стратегії затвердження її проекту обласною радою має відбутися вже у червні 2015 року. Не можу стверджувати багато це часу чи мало, та з впевненістю можу сказати, що роботи буде дуже багато та насамперед обрати пріоритетні шляхи розвитку. Дуже важливим є те, що розроблятися Стратегія буде на основі сталого розвитку, це дозволить досягти максимально ефективного результату без шкоди навколишньому середовищу.

 

Усі учасники робочої групи будуть за бажанням розділені на підгрупи в яких безпосередньо і буде відбуватися сам процес розробки Стратегії під керівництвом Валентини Січової, та її заступника Ігоря Клима.

 

Одним із найважливіших процесів розробки Стратегії був соціально-економічний аналіз Херсонської області, результати якого на зустрічі представила Ольга Козуб, начальник відділу стратегічного планування розвитку території Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації.

 

2На основі отриманих результатів також був проведений SWOT-аналіз, який презентувала Лариса Оленковська, член постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку та управління об’єктом комунальної власності, координатор процесу розробки Стратегії. Проаналізувавши сильні та слабкі сторони були визначені основні можливості розвитку області.

 

Потенціал Херсонської області дуже великий але, нажаль, багаті ресурси нашої землі частіше всього використовуються нераціонально. Сьогодні не дуже хочеться говорити про недоліки та проблеми, тому давайте ліпше поговоримо про можливості, та, маю надію, про найближче майбутнє нашої області. Великих успіхів ми можемо досягнути в туристичній галузі, адже природно-рекреаційні ресурси ще з давніх-давен манили сюди людей своєю невимовною красою. Але щоб цей ринок почав розвиватися необхідний розвиток туристичної інфраструктури та приведення її у відповідність до міжнародних стандартів. Херсонщина має значний агропромисловий потенціал. Та навіть не зважаючи на те, що Херсонська область є однією з лідируючих у сільськогосподарській сфері, ця галузь використовує свої ресурси  не на повну потужність. Розширення сфери переробки сільськогосподарських культур на основі існуючої сировинної бази, розвиток зрошуваного землеробства, основаного на використанні ресурсозберігаючих технологій, розвиток вирощування сільськогосподарських культур у закритому ґрунті – це все шляхи до покращення якості агропромислового комплексу. А, що стосується енергоефективності, то тут взагалі неосяжний потенціал.

 

3Отже, висновок можна зробити один – нам є куди рости і всі необхідні ресурси у нас для цього є, окрім, звичайно, коштів, їх в Україні завжди не вистачає. 

 

По завершенню запланованих виступів усі бажаючі мали можливість висловити свої думки та пропозиції щодо покращення ситуації в області.

 

Для небайдужих громадян на сайті Херсонської обласної державної адміністрації був створений окремий розділ «Стратегія розвитку 2020». В цьому розділі зібрані основні матеріали стосовно розробки стратегії включно з методологією написання та планом підготовки проекту Стратегії.

 

 

 

 

Ірина Яремко,

Прес-секретар ХОГО «Регіональна рада підприємців»

 

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Октябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Новостей за этот период нет