Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Кластерний підхід, як інструмент для економічного зростання

Размещено: 17 апреля 2015 12:03Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 810

115 квітня 2015 року в Херсонській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл «Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності економіки регіону на основі кластерних форм організації виробництва». Захід відбувся за особистої ініціативи Володимира Бігуна, голови правління Херсонської обласної організації Спілка економістів України. На зустрічі були присутні представники громадських об’єднань, Херсонської облдержадміністрації, підприємці та  науковці. Основне питання, яке обговорювалось – це підвищення економічного розвитку Херсонської області на основі кластерного підходу. 

 

Що саме розуміється під словом «кластер»? Це взаємовигідне партнерство різного роду організацій, що дає потужний поштовх для підвищення конкурентоспроможності шляхом надання допомоги у визначенні та використанні спільних можливостей.

 

В Європейському Союзі, на сьогоднішній день, нараховується близько 2000 кластерів, в яких задіяно майже 40% усіх трудових ресурсів. В нашій країні, за підрахунками Спілки економістів України, їх усього 30, та й функціонування цих кластерів фактично є не офіційним, адже нормативно-правова база для створення, впровадження та діяльності кластерів в Україні взагалі відсутня.

 

Володимир Бігун у своїй доповіді надав пропозицію створити Центр кластерного розвитку в Херсонській області або бізнес-центру з функціями підтримки кластерів. Основною метою діяльності Центру є створення умов для ефективної взаємодії підприємств – учасників територіальних кластерів, закладів освіти та науки, некомерційних та громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоуправління, інвесторів, зацікавлених в розвитку територіального кластеру; забезпечення реалізації кластерних проектів та активізації кластерних ініціатив в Херсонській області.

 

2

Одним із яскравих прикладів сучасної економічної моделі - кластеру, в Україні є Енергокластер, про принципи роботи якого розповів Федір Барулін, голова правління Херсонської обласної громадської організації «Регіональна рада підприємців».

 

Оскільки, як було сказано вище, нормативно-правова база, що регулювала б діяльність кластерів відсутня – Енергокластер почав свою роботу на основі договору про спільну діяльність без створення юридичної особи та об’єднання вкладів. На сьогоднішній день Енергокластер – це сконцентрована на території України група взаємопов’язаних організацій: енергосервісні компанії, постачальники обладнання та комплектуючих, будівельних та спеціалізованих послуг, науково-дослідницьких інститутів та ВНЗ, фінансових закладів та громадських організацій. Усі учасники доповнюють та посилюють конкурентні переваги один одного та кластера в цілому.

 

3Основні результати застосування кластерної моделі – це цілий ряд якісно та в строк реалізованих проектів. Довіра клієнтів, донорів та інвесторів розширила коло партнерських зв’язків та створила стійку платформу для підписання нових контрактів.

 

Звичайно, переваги від використання кластерної моделі видно не озброєним оком, та, нажаль, на шляху, як завжди, стоїть законодавча неврегульованість. Але час іде і все змінюється, і маємо надію, що зміни на краще не за горами.

 

 

 

 

Ірина Яремко,

Прес-секретар ХОГО «Регіональна рада підприємців»

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Октябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Новостей за этот период нет