Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Енергоефективній санації житлового сектору в Україні – бути!

Размещено: 8 декабря 2015 10:53Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 1122

 

РЭСКО2Незважаючи на давнє і широке обговорення ситуації, що склалася, сектор ЖКГ досі залишається одним з найбільш неефективних в економіці країни. Інвестування в енергозберігаючу модернізацію житлового фонду спричинить значні фінансові та зовнішньоекономічні ефекти: буде створено сотні тисяч нових робочих місць по всій країні, а це призведе до зменшення навантаження на соціальні фонди, збільшення бюджетних надходжень та зниження соціальної напруги; скорочення споживання енергії призведе до значного зменшення імпорту енергоносіїв, що є важливим внеском у енергетичну безпеку країни.

 

Останні законодавчі зміни в Україні є перспективними і показують правильний напрямок. Тим не менш, вони не матимуть жодного ефекту, якщо ці реформи не будуть супроводжуватися широкомасштабними програмами фінансування та державної підтримки при дослідженні потреб і фінансових можливостей власників квартир. Ці програми мають відповідати тарифній політиці, яка не повинна бути заснована ні на «принципі лійки» (як у минулому), ні на перекладенні всього фінансового навантаження на споживача. Крім того, необхідна широка освітня кампанія для населення, організаційна підтримка власників квартир, розширення можливостей і якості робіт фірм щодо планування та реалізації проектів термомодернізації житлових будинків. Ці роботи повинні супроводжуватись незалежним контролем якості. І, нарешті, управління багатоквартирним будинком терміново потребує професіоналізму, що сприятиме розвитку ринку управління житлом.

 

За результатами німецько-українських переговорів на вищому рівні федеральний уряд Німеччини запропонував надати Україні активну підтримку в прагненні підвищити енергоефективність. На тлі цього рішення Федеральне міністерство економіки та енергетики Німеччини (BMWi) доручило Німецькому енергетичному агентству (dena) разом з українською стороною опрацювати основні пункти національної програми підтримки широкомасштабної енергетичної санації багатоповерхових житлових будинків в Україні та розробити рекомендації з впровадження такої програми. Основою програми мають стати вже існуючі напрацювання. Необхідно продовжувати розвивати їх. Метою є досягнення єдиного бачення і розуміння цього питання серед широких верств населення.

 

Концепція німецько-українського партнерства сприяє економічній діяльності на місцевому та регіональному рівнях за допомогою спільних демонстраційних проектів. Ініціатива «Енергоефективність в Україні», в яку входять: Східний комітет німецької економіки, Берлінський Центр компетенції по великим населеним пунктам, Ініціатива «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO), Німецьке енергетичне агентство (dena), «Berlin Economics» та Делегація Німецької економіки в Україні, спирається у своїй роботі на результати і висновки спільного проекту «Енергоефективне місто в Україні».

 

Протягом першої фази роботи експерти Ініціативи «Енергоефективність в Україні» разом з українськими фахівцями розроблятимуть проект національної програми підтримки та рекомендації з впровадження програми. Європейські партнери також підтримують цю ініціативу. На початку 2016 року проект має бути представлений на обговорення у високопоставлених колах. Наступним кроком планується реалізація розроблених пунктів у пілотному проекті й ретельна перевірка його механізмів. Цей пілотний проект має містити типові випадки санації, які можуть послужити прикладом для проведення комплексної енергозберігаючої санації.

 

2-3 грудня у м. Київ в Центрі «Наші діти» відбувся  стартовий семінар з розробки Програми підтримки комплексної енергозберігаючої санації багатоквартирних житлових будинків.

 

Не випадковим було обрано місце проведення семінару – Центр «Наші діти». Філософія Центру виражається в турботі та відповідальності за збереження навколишнього середовища, а також направлена на підвищенні рівня знань у цій сфері. Одним з конкретних проявів цього є сам заклад, який став першим енергозберігаючим Центром в Україні, облаштованим за сучасними технологіями, чия система опалення (тепло – вода) повністю заснована на експлуатації відновлюваних джерел енергії. Це перша в Україні геотермальна система опалення, яка була офіційно визнана на державному рівні.

 

Завдяки Ініціативі «Енергоефективність в Україні» на семінар з метою обговорення Програми зібралися учасники різних структур, які безпосередньо працюють в даній сфері: представники владних структур, профільних міністерств, ОСББ, громадських організацій, ЕСКО-компаній, асоціацій, бізнес-структур та інші експерти.

 

Діалог та консолідація всіх зацікавлених сторін при вирішенні поставленої задачі дасть змогу знайти рішення комплексно, зауважуючи всі проблеми та перспективи.

 

В обраній атмосфері та за участю висококваліфікованих експертів обговорення майбутньої Програми було досить плідним: визначені основні перешкоди, вимоги та умови фінансування (попередні припущення), необхідні для роботи.

 

Наступним кроком є створення «дорожньої карти», в якій будуть чітко описані подальші кроки та завдання для успішної реалізації комплексної енергозберігаючої санації багатоквартирних будинків.

 

Для розробки надійного та життєздатного механізму реалізації масової комплексної термомодернізації будівель усі партнери готові зробити свій внесок, свої ноу-хау та багаторічний досвід.

 

Попереду багато роботи, зустрічей, обговорень. Лише за умови плідної співпраці всіх експертів та обміну досвідом з сусідніми країнами можна реалізувати таку важливу для України мету – модернізувати житловий сектор держави.

 

 

Марина Гажур,
Керівник проектів
ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія»

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Декабрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Новостей за этот период нет