Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

Давайте створювати місто своєї мрії разом!

Размещено: 30 марта 2015 11:21Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 1799

1 семинар- теренингВесна, сонячна погода, гарний настрій… Саме так зустрічало Запоріжжя українських колег з Херсону, Голої Пристані, Одеси та міжнародних експертів з Берліну та Мінську, які давно вже стали друзями. І не просто, а для участі в семінарі – тренінгу «Стратегія сталого розвитку міст з акцентом на питання житлового сектору та енергоефективності», який проходив в рамках проекту ЄС «Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку та посилення ролі громадських організацій». 

 

В залі прес-центру Запорізького Медіа центру зібрались представники місцевої влади, громадських організацій, промислових підприємств, ОСББ, науки Запоріжжя та запрошені партнери та експерти. Всіх присутніх об’єднала дуже важлива та актуальна для кожного міста тема – створення Стратегії сталого розвитку.

 

Сталий розвиток - це такий розвиток, при якому задоволення потреб нинішнього покоління відбувається без утиску можливостей майбутніх поколінь задовольняти свої потреби. «Стратегія сталого розвитку міста – це домовленість між всіма його учасниками – суспільством, владою, бізнесом та наукою. Це своєрідний орієнтир для подальшого розвитку», - сказала Ірина Качинська, заступник директора департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради. Дуже важливо максимально залучати суспільство для спільної побудови моделі міста-мрії, де кожен має своє право голосу та рівень відповідальності. 

 

семинар-тренинг 2

Даний захід був організований з метою підвищення професійної, організаційної та інституційної компетентності всіх зацікавлених сторін і складався з двох частин:

-Теоретичної, в рамках якої національні та міжнародні експерти ознайомили всіх присутніх з основними положеннями концепції сталого розвитку в цілому і конкретно по житловому сектору та енергозбереженню;

-Практичної частини, яка полягала в спільній роботі всіх учасників. Завдяки плідній співпраці були визначені пріоритети міста, проведено аналіз сильних та слабких сторін, можливостей і загроз, та запропоновано багато ідей для майбутнього розвитку міста Запоріжжя.

 

Важливо зрозуміти, що стратегія місцевого розвитку - це не документ, це процес! Це - жива справа представників місцевого співтовариства. Тож, дуже приємно було побачити, наскільки різні по своїй діяльності люди швидко активізувалися та влилися в робочий процес стратегічного планування майбутнього рідного міста. Хоча, це і не дивно, адже кожен його житель – невід’ємна складова успішного міста – значима та дієва.

 

Два дні роботи були насиченими та інформативними. Дуже важливим для даного заходу був візит експерта з Республіки Білорусь – Олега Сивогракова, який зробив величезний внесок для розуміння основних положень та питань процесу створення та реалізації Стратегії. Цей шлях зовсім не новий і вже є багато позитивних прикладів. Багато країн світу мають великий досвід роботи в цьому питанні. Тож, надихнути наших співвітчизників є чим. Дуже пощастило, що на цьому нелегкому шляху нас підтримують справжні професіонали!

 

семинар-тренинг Фисай

В Україні також є немало гарних прикладів успішного розвитку міст. Своїми успіхами та напрацюваннями поділився начальник відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури виконавчого комітету Голопристанської міської ради Сергій Фісай. У місті втілено в життя вже не один проект, спрямований на енергоефективність та покращення благоустрою громадян. Це маленьке містечко на півдні України з великими можливостями та амбіціями є яскравим прикладом плідної співпраці влади, бізнесу та громадськості. Лише за останні кілька років були впроваджені енергоефективні технології в дитячих садках №1, №2 (за співпраці з ХОГО «Регіональна рада підприємців» та ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія»), проводилися роботи в ОСББ, впроваджено проект з модернізації системи вуличного освітлення та багато іншого. Місто в 2014 році стало учасником «Угоди мерів», розроблено План Дій Сталого Енергетичного Розвитку і вже ведеться активна робота по втіленню в життя поставлених цілей. Крім впровадження енергоефективних заходів в будівлях, поставлена мета замінити природний газ на місцеве біопаливо. Спільно зі спеціалістами ХОГО «Регіональна рада підприємців» розроблено Проект «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», який отримує фінансування від ЄС. Він буде зосереджений на створенні стійкої моделі енергоефективності для підвищення якості та ефективності енергопостачання в місті на прикладі теплового району (ЗОШ №1, ДС №1 та котельня №7). Хоча місто поки що не має Стратегії сталого розвитку, та роботи в цьому напрямі вже розпочинаються.

 

«Ми не зводимо хмарочоси і не претендуємо на розміри мегаполісу. Не забуваючи про минуле та дбаючи про майбутнє, ми будуємо наше неповторне провінційне містечко, характерною рисою якого завжди була здатність за будь-яких обставин залишатися самим собою» - кажуть голопристанці. Тож, бажаємо місту успіху та наснаги!

 

Лариса Шреккенбах

Метою таких спільних заходів є максимальне залучення людського потенціалу міста та зацікавлених сторін до процесу розробки стратегії сталого розвитку на довгостроковий період, який забезпечить стабільність системи місцевого управління, послідовність та правонаступність щодо прийнятих рішень. Громадські діячі та активісти міста Запоріжжя скористувались цим чудовим шансом та об’єднались з метою розпочати роботу над розробкою Стратегії до 2030 року. Учасники відзначали, що цей документ повинен стати основою для розробки міських стратегічних програм у різних сферах життєдіяльності обласного центру.

 

Було наголошено, що у розробці Стратегії повинні взяти участь представники влади, громадських організацій, промислових підприємств, науковці. Також необхідно створити координаційну раду, яка візьме участь в розробці Стратегії. Міський голова Олександр Сін підтримав ініціативу громадських діячів та зазначив, що в Запоріжжі вже прийнято низку стратегічних документів, які стануть частиною Стратегії сталого розвитку міста. Це Муніципальний енергетичний план і План Дій Сталого Енергетичного Розвитку, які передбачають реалізацію комплексу інвестиційних енергозберігаючих проектів. Також в обласному центрі вже підготовлена Стратегія розвитку туризму, але її реалізація поки що припинена через ситуацію в країні.

 

семинар-тренинг 3«У кожному нашому починанні треба передбачити, як воно вплине на життя наших нащадків до сьомого покоління», - свідчив принцип союзу ірокезів (дякую Олегу Сивогракову за таке сильне нагадування). Саме тому кожна наша дія повинна бути обґрунтованою, господарювання та користування -  раціональним, а управління – мудрим.

 

Механізм активовано. До роботи залучено різні зацікавлені групи. І це лише початок. Попереду – багато пропозицій, зустрічей, проектів та реалізованих дій.

 

Залишається лише подякувати за теплий прийом, активну участь, суттєву допомогу та щиру віру в наше світле майбутнє!

 

 

Марина Ященко,
Керівник проектів
ХОГО «Регіональна рада підприємців»

 

Сергій Фісай,
Начальник відділу ЖКГ, благоустрою,
охорони навколишнього середовища та інфраструктури
виконавчого комітету Голопристанської міської ради

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Ноябрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930