Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

«Війна іде на першому фронті, а ми з вами працюємо на другому»

Размещено: 29 августа 2014 10:02Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 1114

«Війна іде на першому фронті, а ми з вами працюємо на другому»

 

1 26 серпня в офісі ХОГО «Регіональна Рада Підприємців» (ХОГО «РРП») відбулася зустріч з Польським партнером  Єжи   Даровски, який приїхав для обговорення можливостей співробітництва.

 

Завдяки великому практичному досвіду реалізації проектів Федора Баруліна та його команду знають і цінують не тільки на території України, а й далеко за її межами. Запрошуючи їх до співпраці іноземні партнери точно впевнені в компетентному підході до справи, чесності, відповідальності та у позитивному результаті реалізації проекту.

 

Зраз, коли в Україні іде війна, багатьом може здатися, що сьогодні необхідно приділяти максимум уваги саме цьому питанню, але ж війна закінчиться і тоді, вже до звиклих економічних проблем, додадуться ще й її наслідки. Мені дуже сподобалися слова пана Єжи, - «Війна іде на першому фронті, а ми з вами зараз працюємо на другому фронті».

 

Ми маємо максимально підготувати платформу для скорого економічного зростання після того, як війна закінчиться. Рано чи пізно вона мусить закінчитися і тоді ми маємо бути вже повністю готовими до відродження країни. Боргова яма, в яку Україна попала завдяки російському газу, дуже глибока, та вилізти з неї реально, необхідний лише знайти правильний підхід і не ігнорувати сторонню допомогу. Поступово, крок за кроком, ми мусимо іти до енергетично незалежної держави. Україні дуже важко самостійно справлятися з проблемами, що просто сунуть на неї горою і мене дуже радує, що сусідні країни щиро хочуть нам допомогти, передати свій досвід, чомусь навчити.

 

На зустрічі обговорювалися три можливі проекти співпраці з польськими партнерами. Загалом ідея  проектів полягає в стимулюванні співпраці громадських організацій з владою. Інколи аж дивно, наче б то і представники місцевої та державної влади і об’єднання громадян по суті прагнуть досягти одного і того ж – достойного рівня життя, та от чомусь ідуть, зазвичай, вони різними дорогами. Загальна мета проектів – налагодження дієвого діалогу між владою і населенням!

 

Ідея першого проекту – підвищення громадської активності в суспільстві, спільне виявлення та вирішення суспільних проблем та самоврядні реформи. Польща вже здобула великий досвід в здійсненні реформи місцевого самоврядування і шанс перейняти цей досвід є дуже вагомим для нашої країни. В проекті будуть приймати участь три області – Херсонська, Миколаївська та Запорізька. Кожна з яких обирає по 4 населені пункти у своїх областях. На сьогоднішній день іде підготовчий етап проекту та збір даних по цих населених пунктах. У цьому проекті, окрім суспільних потреб та проблем, окремою тропою будуть розглядатися можливості активізації жіночої половини населення до суспільної діяльності, також проблеми жінок у суспільстві та така делікатна тема, як насильство у сім’ї. Під час обговорення пан Єжи попросив кожного висловити свою думку на рахунок останнього та надати пропозиції, як можна допомогти жінкам, які в сім’ї піддаються насильству.

 

Знаєте, я дуже замислилась над цим питанням, але у думках до кожної ідеї виникала інша на противагу.

 Ну наприклад:

- проведення тематичних тренінгів типу – «Я – жінка, а не боксерська груша!», але ж, майже в кожної жінки, що піддавалась насильству ця думка виникала і не раз, та це напевно не вселяло такої впевненості, щоб усе припинити.

- групові зустрічі із відомими жінками, які знайшли в собі сили поставити крапку і розпочати нове життя, та от ми всі вважаємо себе індивідуальністю і життєвий шлях у кожного різний, у кожної різні ситуації, мотиви та бажання, знову таки, мені здається, це не дасть великого результату.

- можливо, проведення якихось бізнес тренінгів під гаслом «Подумай про себе – втілюй мрії у життя!» на яких жінки могли б визначитись, яка справа їм приносить задоволення та освоїти якесь ремесло, що дало б їм фінансову стабільність та відчуття незалежності.

 

А взагалі, чому жінки терплять це насильство? Безмежне кохання? Та де ж тому коханню взятися, коли ти як то віник «літаєш» по хаті від стусанів? Впевненість у завтрашньому дні, типу який не який, але чоловік у домі? Теж безглуздо звучить, якщо ти підняв руку на жінку – ти вже не чоловік, а так… Фінансова залежність? Думки «У дитини має бути батько»? Що їх тримає?

 

На мою думку, кожна жінка, що потрапила в таку ситуацію має, в першу чергу, задати собі це питання. А потім до своєї відповіді задати ще з десяток питань: а чи воно того варте, невже я не гідна ліпшого відношення, чи готова я так прожити усе життя, ну і так далі, і останнє головне питання – Що я можу зробити щоб покращити своє життя? В кінці кінців, ми самі ковалі свого щастя і лише нам вирішувати терпіти чи не терпіти.

 

2

Другий проект  ХОГО «РРП» спільно з польськими партнерами буде обертатися суто навколо питань енергоефективності.  Це навчально-пізнавальний проект, основним завданням якого буде обмін досвідом.  Польща – держава, яка вже пройшла шлях економічного зростання по якому зараз намагається іти Україна. В ході реалізації проекту плануються візити в Україну зі сторони польських партнерів, щоб, так сказати, «розвідати обстановку» і навпаки навчальні візити українських партнерів до Польщі. Весь навчальний процес буде побудований на основі майстерень, тобто інформація буде надаватися не в лекційній формі, а в практично-пізнавальній, що значно підвищує рівень засвоєння людиною отриманої інформації. У ХОГО «РРП» вже є великий досвід по впровадженню енергоефективних проектів,  та спеціалісти що входять до цієї організації ніколи  не перестають навчатися і завжди готові розкривати для себе нові деталі іноземних практик.

 

Третій проект стосується ефективної енергетичної та екологічної економіки України. Планується, що у ньому будуть брати участь представники трьох областей  – Дніпропетровської, Полтавської та Херсонської, кожна з яких буде спеціалізуватися на відповідній галузі. Мета проекту: обмін практичним досвідом та поступове впровадження ефективної енергетичної та екологічної економіки, з особливим врахуванням економіки комунальних житлових ресурсів. Оскільки ХОГО «РРП» має великий успішний досвід в сфері енергоефективності, то в цьому напрямку вона і буде працювати. Дніпропетровська область працюватиме в сфері охорони та збереження водних ресурсів, а Полтавська – охорона довкілля. В процесі роботи колеги будуть здійснювати обмін напрацюваннями та розповсюдженням результатів по Україні.

 

Я впевнена, що ці проекти будуть мати позитивні результати. Можливо не всі нагальні громадські проблеми вони вирішать, адже їх багато. Можливо не всіх жінок врятує від насильства, але результат точно буде і це вже щось.

 

«Потрібно не просто сидіти і говорити, – «Нам необхідно зробити те-се», а потрібно вийти на двір і почати: прибрати парк, очистити річку, побудувати дитячий майданчик!»

Пан Єжи

 

Я не перестаю захоплюватися людьми, які не просто говорять, а й справді втілюють свої слова у життя. Досить пустих балачок!

 

Яремко Ірина,

Керівник проектів,

ХОГО "Регіональна рада підприємців"

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Февраль 2019

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Новостей за этот период нет