Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Новости

«Енергоефективність в промисловості»

Размещено: 22 декабря 2017 21:11Категория: Наши новостиРазместил: Alexandra NaumovaПросмотров: 509

енергоефективністьЕнергонезалежність країни є пріоритетним напрямком розвитку України і тому потребує багато зусиль. Одним з методів досягнення поставленої мети є впровадження енергоефективності в різних сферах діяльності людини, зокрема в промисловості. З 18 по 21 грудня 2017 року в м. Миколаєві відбувся навчальний практикум «Енергоефективність в промисловості», організований Центром підтримки бізнесу (ЦПБ). Офіційним партнером цього заходу виступав Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Практикум проходив в конференц-залі готелю Reikartz River, який розташований на березі р. Південний Буг. 

 

Проводили навчання троє фахівців провідної міжнародної консалтингової та інженерної компанії «LDK Consultants Engineers and Planners», – Томас Філіппу, Астгін Пасоян та Олександр Овдієнко. Учасниками заходу виступили 15 представників як муніципалітету Миколаєва, так і різноманітних компаній (Управління капітального будівництва, «Віаста центр», «Енергомаш», «Миколаївенергомонтаж», «Енергосервіс», «Власна енергія», «Економ»).

 

Розпочався практикум в понеділок, 18 грудня, о 09:00 з традиційної реєстрації та ранкової кави. В перший день учасники отримали можливість прослухати доповіді з введення в поняття енергоефективності, загального стану енергоефективності на України (обидві – Олександр Овдієнко та методики проведення енергетичного аудиту (Томас Філіппу). Також виступив представник ЄБРР Між презентаціями матеріалу учасники мали можливість обговорити прослуханий матеріал під час кава-пауз та обіду.

 

На другий день було викладено загальну інформацію та методику введення енергоефективності  стосовно котлів (бойлерів) – Томас Філіппу, моторів та приводів, насосів та вентиляторів (обидві – Олександр Овдієнко), очищення використаної в процесі виробництва води (Томас Філіппу).

 

На третій день під час першої половини доби учасники отримали можливість ознайомитися з практичним проведенням енергетичного аудиту шляхом відвідування підприємства ТОВ «Мотор-плюс», яке займається виробництвом вентиляційного обладнання та обладнанням для кондиціювання, а також, в перспективі, суднобудуванням. Для проведення необхідних вимірювань теплотехнічних, світлових та інших фізико-технічних характеристик (за допомогою спеціальних приладів) товариство надало адміністративну будівлю та виробничі приміщення. В результаті проведених вимірювань та завдяки загальному обговоренню учасники запропонували підприємству ряд енергоощадних заходів: розташувати виробництво таким чином, щоб зменшити втрати часу на транспортування обладнання з одного цеху до іншого, зонування приміщень цехів, знизити рівень стель в виробничих приміщеннях, замінити прилади освітлення та помити вікна, використання на виробничих дільницях інфрачервоних обігрівачів для запобігання розповсюдження шкідливих летючих речовин по дільниці тощо. Під час другої половини доби було представлено інформацію по теплообмінниках (Томас Філіппу).   

 

Заключного четвертого дня практикуму лектори розповіли про системи стисненого повітря та охолодження в виробничих процесах (Томас Філіппу), фінансовий аналіз енергоаудиту та аргументи впровадження заходів енергозбереження (Астгін Пасоян).

 

Впровадження енергоефективних технологій у виробництві – один з надійних кроків до зменшення енерговитрат і, як результат, до підвищення конкурентоспроможності підприємств. Для країни це означатиме не тільки енергонезалежність, але і покращення економіки.

 

Спиридонов Єгор

ТОВ "Регіональна енергосервісна компанія"

Комментарии посетителей
Информация!

Информация!

Комментариев пока никто не писал.
Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Декабрь 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Новостей за этот период нет