Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Содержание » «Будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлового будинку»

«Будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлового будинку»

 

В лютому 2014 року, за фінансової підтримки Європейської Комісії, стартував спільний українсько-німецький проект «Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку та посилення ролі громадських організацій». Реалізація проекту здійснюється в рамках Програми Європейської Комісії «Інструмент сусідства громадянського суспільства 2012, об’єднання громадян та органів місцевого самоврядування: партнерство на благо розвитку 2013. Заходи в країнах партнерів» і триватиме до 31.07.2016 року.

 

Загальною метою проекту є посилення спільної роботи державних та недержавних організацій у чотирьох регіонах (Львів, Херсон, Запоріжжя та Одеса) на основі конструктивного діалогу у підготовці та реалізації місцевих стратегій сталого розвитку. При цьому, питання енергозберігаючої санації житлових будинків та підвищення енергоефективності в житловому фонді стоїть на передньому плані. В рамках даного питання буде забезпечена підтримка національної житлової реформи України. Проект також спрямований на підвищення професіоналізму, організаційного та інституційного потенціалу недержавних організацій у питаннях енергоефективності житлової сфери.

 

Одним з етапів проекту є реалізація пілотних заходів (міні-проектів) у рамках виконання місцевих стратегій сталого розвитку на території Львівської, Запорізької, Одеської та Херсонської областей.

 

В регіонах-партнерах для реалізації пілотних заходів був оголошений конкурс, до участі в якому запрошувалися некомерційні недержавні організації, асоціації, об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ), які займаються питаннями енергоефективності в житловому фонді та управлінням житла.

 

Основна мета реалізації міні-проектів – мотивувати цільові групи на реалізацію власних ініціатив у сфері енергоефективності.

 

У Херсонській області на розгляд організаторів було представлено три проекти:

Заявник

Назва проекту

Бюджет, Євро

Місто

 
 

1.

Херсонська обласна громадська організація «Асоціація виробників продукції садівництва та виноградарства»

Демонстраційний проект «Будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлового будинку»

 13 414

Херсонська обл.,

с. Комишани

 

2.

Херсонська міська громадська організація "Центр розвитку ОСББ "Пліч-о-пліч""

Міні-проект «Херсон – сонячне місто»

 11 553

Херсон

 

3.

Асоціація «Енергосервісних і екологічних інвестицій»

Міні-проект «Створення револьверного фонду енергетичної ефективності»

 5 977.60

Херсонська обл.

 

 

В Херсонській області максимальну кількість балів у конкурсі здобув проект Херсонської обласної громадської організації «Асоціація виробників продукції садівництва та виноградарства» під назвою «Будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлового будинку».

 

Основна ціль демонстраційного проекту – будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлової будівлі з метою оптимізації бюрократичних процедур та інформаційного забезпечення населення.

 

Завдання проекту:

1.Провести аналіз нормативно-правових актів, які регулюють відносини між побутовим споживачем електричної енергії та енергопостачальником.

2.Розробити і узгодити з «Херсонобленерго» необхідні документи та угоди.

3.Провести конкурсний відбір пропозицій на будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлової будівлі.

4.Побудувати сонячну електростанцію для забезпечення електроенергією житлової будівлі.

5.Розробити практичний посібник з будівництва сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлової будівлі.

 

Термін реалізації проекту – 5 місяців.

 

Загальний бюджет проекту – 15 554 Євро, з яких 8 850 Євро – грантові кошти і 6 704 Євро – співфінансування з боку Херсонської обласної громадської організації «Регіональна рада підприємців», Херсонської обласної громадської організації «Асоціація виробників продукції садівництва та виноградарства» та власника домогосподарства.

 

Основним підрядником у реалізації міні-проекту виступала компанія ATMOSFERA, з якою укладався договір про поставку обладнання та технічний супровід проекту по будівництву мережевої сонячної електростанцїї. В обумовлені обов’язки входили:

-аналіз вхідної інформації, з приводу можливостей і умов  будівництва мережевої сонячної електростанції на визначеному об’єкті;

-підготовка, подання та супровід у відповідних інстанціях технічної документації для отримання технічних умов на підключення мережевої сонячної електростанції до електричної мережі;

-формування технічного завдання на будівництво станції.

 

Монтаж будівництва сонячної електростанції здійснювала компанія ТОВ «РЕСКО».

 

Для продажу електроенергії в мережу за «зеленим» тарифом було пройдено такі основні етапи:

-укладено Договір про стандартне приєднання до електричних мереж з ПАТ «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» та отримано Технічні умови стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок;

-укладено Договір про користування електричною енергією;

-подано заяву-повідомлення до Обленерго (з повним пакетом документів) та погоджено схему підключення;

-встановлено вузол обліку;

-укладено Договір про купівлю-продаж електричної енергії.

 

Даний проект є демонстраційним, його основне завдання –  показати переваги використання сонячної енергії над традиційними джерелами та відпрацювати всі технічні, організаційні та законодавчі аспекти.

 

Урочистий запуск електростанції відбувся у лютому 2016 року із залученням громадськості, представників місцевих органів влади, громадських організацій та асоціацій. В процесі реалізації проекту був випущений Практичний посібник  з будівництва сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлової будівлі «Сонячна енергія – це наше майбутнє!»

 

Сонячна енергія – це наше майбутнє! Так, це дорого, але лише на етапі інвестицій. Надалі нам не доведеться платити ні копійки за використаний кВт енергії, крім того, ми зможемо навіть заробляти за допомогою продажу надлишків за «зеленим» тарифом. Не бійтеся інвестувати в майбутнє! 

 

Логин:
Пароль:
Регистрация | Забыли пароль?

Календарь

Июль 2018

Год назадГод вперед
ПнВтСрЧтПтСбВс
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Новостей за этот период нет